Управління водопровідно-каналізаційного господарства «КОВЕЛЬВОДОКАНАЛ»
Про нас
Сторінка споживача
Нормативна базаТехнічні дані

 
         Ковельське управління водопровідно-каналізаційного господарства «Ковельводоканал» є комунальним підприємством, визнане природним монополістом та виконавцем послуг по централізованому водопостачанню та водовідведенню в межах м. Ковеля і Ковельського району : с.Зелена, с.Воля-Ковельська, с.Вербка.
Основним видом діяльності підприємства є надання послуг централізованого водопостачання та водовідведення населенню, бюджетним організаціям і установам та іншим підприємствам і організаціям згідно укладених договорів та діючих тарифів.
На сьогоднішній день джерелом централізованого водопостачання міста Ковеля є підземні води верхньокрейдяного водоносного горизонту.
Подача води у місто здійснюється від двох водозаборів: Ковельського, Південного, збудованих у 1967-1980роках
Водозабірні свердловини Ковельського та Південного  водозабору розташовані на двох ділянках у долині р.Турія вздовж ії берегів та в межах міста. Ковельський та Південний водозабори складаються з 20-ти свердловин.
Водозабірні свердловини Ковельського та Південного водозабору  подають воду на водоочисні споруди (далі ВОС), розміщені на площадці насосної станції ІІ-го підйому, де вода на швидкісних фільтрах очищується від заліза, знезаражується розчином гіпохлориту натрію і надходить у резервуари чистої води ( далі РЧВ). Далі водопровідною насосною станцією (далі ВНС) ІІ-го підйому вода подається у розподільчу мережу міста.
Розподіл води здійснюється за схемою паралельного зонування: 
багатоповерхова забудова постачається через підвищувальні насосні станції, а малоповерхова та змішана забудова ( до 5-ти поверхів) постачаються безпосередньо від мережі.
Встановлена виробнича потужність насосних станцій І-го підйому 17,5 тис.м³ на добу. Встановлена виробнича потужність ВОС – 22,2 тим.м³ на добу.
У системі водопостачання використовуються 5 резервуарів чистої води із збірного залізобетону загальним об’ємом 7,7 тис.м³, що становить більше 54% добового підйому води.
Загальна довжина трубопроводів у системі водопостачання, яка утримується на балансі підприємства, складає 101,68 км. Із них магістральних водогонів – 12,5км та розподільчої мережі – 89.18 км.
Водопровідна система експлуатується з 1964 року. Термін експлуатації системи водопостачання: від 20 до 50 років – 88.04 км (87%), менше 20 років – 13.64 км (13%). Системою централізованого водопостачання охоплено до 64% загальної площі міста.
Система водовідведення складається із самопливних колекторів, каналізаційних насосних станцій (далі КНС), напірних трубопроводів та каналізаційних очисних споруд (далі КОС). Системою централізованої каналізації охоплено до 71% загальної площі міста. Каналізаційна система експлуатується з 1964 року.
Стічні води самопливними колекторами надходять до 18-ти КНС. Схема каналізації розподілена на п’ять басейнів каналізування :
1)    з насосною станцією КНС-3, КНС-15;
2)    з насосною станцією КНС-5;
3)    з насосними станціями КНС-1, КНС-2, КНС-4, КНС-6, КНС-8:КНС-11, КНС-12, КНС-13, КНС-14,КНС-16, КНС-17,КНС - 18;
4)    з насосною станцією КНС-9 і відомчими КНС- «Залізниця» та КНС- «Залізничної лікарні»
5)    з насосними станціями КНС-10 і КНС-7 «Ковельмолоко»
 
Після очисних споруд очищені стоки скидаються у річку Турія.
Загальна довжина каналізаційних мереж – 114,5км. Із них самопливних трубопроводів – 93.7 км., напірних трубопроводів – 20,8км.
Вулична каналізаційна мережа має 59.3 км (з них 5,4км - аварійна), в/квартальна та в/дворова мережі складають 25,2км ( з них 6,8 км. – аварійні).
Загальна пропускна спроможність системи каналізації – 41,9 тис.м³/добу, а каналізаційних очисних споруд – 22,2 тис.м³/добу.   
 
 
Тарифи та послуги
Опитування
Чи використовуєте Ви лічильники води для обліку свого водоспоживання?
Так, маю значну економію
Ні, але планую встановити лічильники найближчим часом
Ні, мене влаштовує розрахунок за нормою
Посилання на сайти