Інформація про коректний облік спожитих обсягів води
То ж тут ніякого свавілля, як хтось міг очікувати. Ніякої «зради». Адже ми у своїй діяльності дотримуємося вимог чинного законодавства.
Але звідки тоді взялися донарахування?
Зараз все стане зрозумілим.
Вищевказаним Наказом затверджено Методику* розподілу спожитих обсягів між споживачами багатоквартирних будинків, в яких 100 % встановлено вузли розподільчого обліку. Офіційну назву напишемо в кінці цієї статті.
Говорячи простою мовою, згідно цієї Методики, якщо виникає розбіжність між показниками загальнобудинкового лічильника та сумою всіх показників по кожній квартирі, то цю розбіжність розподіляють кожному абоненту пропорційно до його споживання.
На кількість нарахованих кубів впливатимуть обсяги води, яку ви використовуєте щомісяця. Чим більше ви споживаєте води, тим більше повинні заплатити за різницю, якщо вона буде.
Виходячи з цього, однією із причин, які утворюють небаланс є те що, на різницю між отриманою водою та сукупно спожитою всіма мешканцями може впливати НЕСВОЄЧАСНЕ АБО НЕКОРЕКТНЕ ПОДАННЯ ДАНИХ квартирних лічильників.
Тому закликаємо споживачів чітко дотримуватися умов договору із водоканалом та не забувати ПОДАВАТИ ДОСТОВІРНІ ПОКАЗНИКИ ЛІЧИЛЬНИКІВ ВЧАСНО, станом на перше число місяця.
Один з кращих варіантів – передавати показники зафіксовані на фото з відміткою дати на месенджер «Viber».
Як правильно сфотографувати лічильник - показано у зображенні нижче. Переконайтесь, що добре видно цифри-показники, а також номер лічильника.
Також кожен має слідкувати за станом внутрішньобудинкових мереж водопостачання, і усвідомити той факт, що водоканал витрачає кошти на підготовку та транспортування кожної краплини води!
Адже кожен витік з такої мережі може бути ще однією причиною, яка створює небаланс, який потім розподіляється між усіма споживачами.
Також варто відзначити, що найефективніший спосіб виявлення та усунення причин великого небалансу — об'єднання зусиль мешканців багатоповерхівки та водоканалу і, відповідно, сприяння обстеженню, яке здійснюють наші працівники.
Дотримання певних умов та термінів - це норма для Європи. А українці зараз лише стають на цей шлях самодисципліни.
І тому не дивно, що зараз виникають подібні випадки обурення.
То ж, зрозуміло, що коли кожен мешканець, кожен абонент буде ставитись до обліку спожитої води відповідально, тоді не буде ніяких додаткових нарахувань і нарікань.
-----------
* Методика розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг, зареєстрована в Міністерстві юстиції України 28 грудня 2018 року за №1502/32954зі змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства розвитку громад та територій №358 від 28.12.2021 року, №61 від 26.03.2022 року.
18-10-2024