Комунальне підприємство "Ковельводоканал" Ковельської міської ради
Про нас
Сторінка споживача
Нормативна база



Повірка квартирних засобів обліку води.

  
 

Квартирний лічильник сьогодні є у переважній більшості осель, адже тільки його наявність дозволяє сплачувати виключно за спожиту воду і тим самим економити кошти. Але як і будь-який механізм, лічильник при тривалій експлуатації може вийти з ладу або зазнати механічних ушкоджень, що вплине на правильність його вимірювань. Саме тому в Законі України «Про метрологію та метрологічну діяльність» зафіксована вимога періодично робити повірку лічильників, і у зв’язку з цим у споживачів часто виникають складнощі.

Найчастіше споживачі запитують: хто має сплачувати за повірку лічильника, сам споживач чи Ковельводоканал

Ця процедура справді була обов’язком Ковельводоканалу, тобто повірка, на погляд споживача, робилась безкоштовно. Але це не зовсім так, адже вартість послуги на той час просто була закладена до тарифу. Тобто споживачі все одно сплачували за повірку, просто маленькими частинами під час кожної оплати послуг, так би мовити, у розстрочку. Але з серпня 2017 року набрав чинності Закон України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», а у листопаді — набрала чинність постанова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 02.11.2017 №1342 «Про внесення змін до Порядку формування тарифів на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем)», згідно з якою зі структури тарифів було виключено витрати на обслуговування, періодичну повірку і ремонт квартирних засобів обліку холодної води. Тобто наразі за повірку має сплачувати споживач, і це не залежить від того, чи виявиться лічильник справним під час повірки, чи ні.

 

І це підводить нас до іншого популярного питання: як часто потрібно робити повірку і як взагалі дізнатися, що вже час її зробити?

Згідно з наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 13.10.2016 №1747 «Про затвердження міжповірочних інтервалів законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, за категоріями», міжповірочний інтервал засобів обліку холодної та гарячої води становить 4 роки. Тож дату наступної повірки можна вирахувати, додавши 4 роки до дати виробництва лічильника, що вказана в технічному паспорті приладу, або до дати останньої повірки, яка вказана у свідоцтві про повірку.

 

Де і як можна замовити повірку лічильника?

Для проведення повіки лічильників води ви можете обрати будь-яке підприємство, що має відповідну ліцензію на діяльність з повірки квартирних приладів обліку води, або скористатись послугами Ковельського УВКГ «Ковельводоканал»

Під час проходження лічильником повірки нарахування здійснюються за середньомісячними показниками засобів обліку за попередні 12 місяців. Періодична повірка засобів обліку води зазвичай триває 2—4 тижні.

 

Що буде, якщо лічильник не пройде повірку?

Якщо засіб обліку води відповідає встановленим вимогам — споживачу видадуть свідоцтво про повірку, якщо не відповідає, — довідку про його непридатність, тобто лічильник доведеться замінити. Згідно із Законом України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», заміна лічильників також здійснюється за кошти споживача.

До речі, якщо споживач сумнівається, що його лічильник пройде повірку, то може одразу його замінити, щоб не витрачати зайві кошти. Замовити цю послугу також можна за номером нашого колцентру. Але якісні лічильники середньої цінової категорії, як правило, без проблем можуть пройти 2—3 повірки.

Наголошуємо, що згідно із законами України «Про метрологію та метрологічну діяльність» №1314-VII від 05.06.2014, «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» №2119-8 від 22.06.2017, «Правил надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення», затверджених постановою КМУ №690 від 05.07.2019 та «Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг» неповірені лічильники  вважаються такими, що вийшли з ладу, тому їх покази не можуть братися до уваги. В такому випадку приміщення Споживача визнається таким, яке не оснащене лічильниками води, нарахування здійснюється відповідно до встановлених норм споживання.

Враховуючи здійснення Ковельським УВКГ «Ковельводоканал» на виконання вимог Закону України  «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» оснащення багатоквартирних  будинків комерційними (загальнобудинковими) лічильниками води, управління закликає споживачів своєчасно здійснювати повірку квартирних лічильників з метою оплати за фактично отримані послуги згідно їх показів.


28-07-2022
Тарифи та послуги
Опитування
Чи використовуєте Ви лічильники води для обліку свого водоспоживання?
Так, маю значну економію
Ні, але планую встановити лічильники найближчим часом
Ні, мене влаштовує розрахунок за нормою
Посилання на сайти