Управління водопровідно-каналізаційного господарства «КОВЕЛЬВОДОКАНАЛ»
Про нас
Сторінка споживача
Нормативна базаНарада під головуванням першого заступника міського голови Яковлєва Тараса Володимировича

 

 Ковельське УВКГ "Ковельводоканал" надає послуги з приймання та оброблення стічних вод від неканалізованих районів.

   
Оснащення будівель загальнобудинковими вузлами обліку.
Вимоги законодавства, розподіл послуг
.

 

15.02.2021 року  в адміністративному приміщенні Ковельського УВКГ «Ковельводоканал» відбулася нарада під головуванням першого заступника міського голови Яковлєва Тараса Володимировича. В нараді приймали участь начальник управління Рибачок Юрій Іванович, головний інженер Огей Вадим Вікторович, головний бухгалтер Лазарчук Валентина Миколаївна та провідний економіст Тарасова Лариса Володимирівна.

На даній нараді було розглянуто ряд фінансово-економічних питань, а також проблемних питань сьогодення та перспектив розвитку Ковельського УВКГ.

Зокрема на зустрічі було обговорено процес формування тарифів на послуги,  питання фінансово-господарської діяльності підприємства у 2020році та перспективна діяльність у 2021році.

 Провідний економіст Тарасова Л.В. зауважила, що з 01.01.2021року на підприємстві почали діяти нові тарифи, затверджені рішенням виконавчого комітету Ковельської міської ради від 12.11.20року № 348.

Згідно із законодавством, підприємство щороку до 20 серпня надає уповноваженому органу сформовані розрахунки тарифів з відповідними підтвердними матеріалами і документами для встановлення тарифів. Зауважено, що ще до кінця 2020року, у порівнянні з передбаченими тарифом витратами, зросла на 10,5% вартість електроенергії, складова якої у тарифах становить майже 30%, відповідно до ЗУ «Про Державний бюджет України на 2021рік», який прийнято 15грудня 2020року,  зросли на 2,8% прожитковий мінімум на одну працездатну особу, на 20,8% мінімальна заробітна плата.   Такі зміни автоматично створюють умови, коли тарифи стають економічно необґрунтованими. При подальшому зростанні на державному рівні обсягу окремих витрат, пов’язаних із провадженням господарської діяльності, підприємство вимушене буде звертатися до міської влади із заявою про коригування тарифів. Керівник управління наголосив на необхідності автоматичного коригування тарифів при збільшенні вартості матеріальних ресурсів в окремих статтях витрат.

Також обговорення торкнулося і технічних аспектів функціонування управління. Першому заступнику міського голови було надано перелік проблемних питань, які потребують першочергового вирішення. Зроблено наголос на те, що системи водопостачання та водовідведення перебувають в експлуатації значно довший час, ніж це передбачено нормативно-технічною документацією. Більшість мереж і об’єктів управління є повністю відамортизованими та потребують реконструкції. Це також стосується  і автотранспорту. На сьогоднішній день з 25 одиниць транспортних засобів 14  вже повністю відамортизовані. А тому для нормального функціонування підприємства потрібно також провести оновлення автопарку.

Начальник управління наголосив, що сьогодні одним з найважливіших напрямків співпраці Ковельської ОТГ та водоканалу є продовження фінансування та завершення реконструкції водогонів від свердловин, оскільки від даного заходу залежить функціонування та надійність систем життєзабезпечення майже всього міста.

Не було залишено без уваги і питання незаконного будівництва з порушеннями охоронних зон мереж та об’єктів управління. Відповідно до наради, проведеної 03.02.2021 року, було надано перелік об’єктів та мереж, де в свій час було допущено порушення охоронних зон та містобудівного законодавства.

Враховуючи перспективи розвитку Ковельської ОТГ було також піднято питання можливості розширення централізованого водопостачання всього мікрорайону Ковель-2 від мереж управління, як це вже зроблено в північній частині мікрорайону. Також розглядалося питання  обслуговування існуючих мережі та систем водопостачання населених пунктів, які увійшли до складу новоствореної Ковельської ОТГ.

Нарада виявилася доволі продуктивною, намічено чіткі цілі та напрямки для подальшого спільного розвитку як Ковельського УВКГ так і громади в цілому. А тому сподіваємося, що в найближчому майбутньому спільними зусиллями нам вдасться досягти поставлених цілей.

18-02-2021
Тарифи та послуги
Опитування
Чи використовуєте Ви лічильники води для обліку свого водоспоживання?
Так, маю значну економію
Ні, але планую встановити лічильники найближчим часом
Ні, мене влаштовує розрахунок за нормою
Посилання на сайти