Комунальне підприємство "Ковельводоканал" Ковельської міської ради
Про нас
Сторінка споживача
Нормативна база



Школа виживання

  
 
               Мабуть, одне з найактуальніших питань, яке  ставить перед собою  споживач комунальних послуг: як зменшити плату за воду? Тарифи на використання як природних, так і штучних ресурсів неухильно зростають. Та й світові тенденції спрямовані на економію прісних водних ресурсів, оскільки кількість їх неухильно скорочується. Тому  сьогодні ми розглянемо основні правила, які допоможуть заощаджувати Ваші кошти.
           Перше і найважливіше правило — крани не повинні "капати". Усуньте протікання води в кранах і водонаповнювальних бачках, замінивши  прокладку в змішувачі.  Якщо  ви збираєтеся  замінити старий кран, то  краще вибрати  із поворотним виливом та з однією ручкою або з термостатом. Вони економлять до 3 літрів (!) при кожному змішуванні гарячої і холодної води, які витрачаються даремно. Той же результат забезпечує термостат. Пристрій підтримує задану температуру і напір води. І доки не досягнеться  задана температура, з крана вода не піде. 
            Уважно огляньте крани на кухні та у санвузлі. Врахуйте, що будь-який з них у випадку протікання здатний витратити до восьми тисяч літрів води на рік. 
           По-друге: ефективним способом зменшення витрат води на гігієнічні потреби є  обладнання кранів і душових сіток водозберігаючими насадками (аераторами). Принцип їх роботи полягає у змішуванні потоку води з повітрям. Об’єм струменя збільшується так, що ви не помітите будь-якої втрати комфорту від  зменшення витрат води. Економія води становить до 30 - 40%. На картинці ви можете бачити, як виглядає потік води із звичайного аератора і водозберігаючого при однаковій швидкості потоку води — 6 літрів на хвилину.
Факт
Якщо вода з крана капає
з частотою 1 крапля/сек., то протягом доби змарнується до 30 л, за місяць — 900 л, а за рік — до 11000 л води! Якщо ви миєтесь у ванні, то витрачаєте 10 - 150 л води, а при користуванні душем — 8-9 л за хвилину. Отож, перевага за душем.
            По-третє: обов'язково перевірте зливний бачок, адже якщо він тече, то витрати збільшуються більш ніж на двісті літрів у день. Якщо він із подвійним зливом — добре. Але якщо двох кнопок немає, можна звернутися до майстра, який налаштує зливний механізм або відрегулює поплавок, щоб витрачати менше води. Є й народний метод: помістити в бачок вантаж — пляшку з піском або водою. Обсяг споживання води скоротиться на обсяг пляшки при кожному зливі.
 
Пам'ятайте:
вода — основне джерело життя на Землі.
Тому збереження водних ресурсів — справа кожного з нас.
 
Стаття взята з газети «Вісті ковельщини» від 22 січня 2015 року
06-04-2015
Тарифи та послуги
Опитування
Чи використовуєте Ви лічильники води для обліку свого водоспоживання?
Так, маю значну економію
Ні, але планую встановити лічильники найближчим часом
Ні, мене влаштовує розрахунок за нормою
Посилання на сайти