Управління водопровідно-каналізаційного господарства «КОВЕЛЬВОДОКАНАЛ»
Про нас
Сторінка споживача
Нормативна базаШановні Ковельчани!

 
   Минув перший місяць нашої спільної роботи в новому 2019 році.

   Початок року ознаменувався зростанням цін на харчові продукти, енергоносії, газове паливо. Однак в цих умовах, являючись неприбутковим підприємством, Ковельське УВКГ «Ковельводоканал» не пішло шляхом підвищення тарифів на послуги водопостачання і водовідведення. Нами було обрано інший напрямок – напрямок економного використання енергоресурсів, вдосконалення обліку споживання води, водовідведення, зменшення втрат на підставі порівняльного аналізу різниці між безобліковим споживанням та наданням послуг з застосуванням новітніх облікових пристроїв, які вже позитивно зарекомендували себе на провідних підприємствах водо-каналізаційного господарства нашої країни.

   В ході такого аналізу та співставлення показників чітко визначено подальший напрямок руху нашого підприємства – це економія, облік, зменшення виробничих, технологічних втрат та витрат.

   На сьогодні різниця між втратами води на об’єктах, не забезпечених засобами обліку та об’єктами де є такі засоби становить 25% на користь останніх. Тому найближчим часом планується обладнати 17 багатоквартирних будинків по вул. Володимира Кияна в Ковелі загально будинковими засобами обліку за рахунок коштів нашого підприємства. В подальшому ця робота проводитиметься по мірі виділення коштів з місцевого бюджету та наявності власних, зароблених коштів.

   З метою зменшення втрат з початку ІІ-го кварталу поточного року підприємством планується поступово запровадити технічне обслуговування мереж водопостачання і водовідведення об’єктів споживачів послуг водоканалу, як це передбачено «Правилами технічної експлуатації систем водопостачання та каналізації населених пунктів України», котрі являються обов’язковими для усіх підприємств і організацій незалежно від їх відомчої належності і форми власності.

   Наразі розробляються зразки договорів, графіки робіт та уточнюються їх обсяги по підприємствах – споживачах відповідно до актів розмежування балансової належності мереж.

   Важливою складовою роботи по зменшенню невиправданих втрат є виявлення недобросовісних споживачів водопостачання, користувачів послуг водовідведення, котрі самовільно підключились до мереж, або підключили додаткові об’єкти і не сплачують за послуги. На підприємстві організовано роботу з обстеження вулиць міста, об’єктів та підприємств відповідно до складених графіків інвентаризації підключень до мереж, з метою виявлення самовільних приєднань.

   В випадку виявлення таких приєднань управлінням нараховуватимуться кошти на покриття завданих збитків згідно методик, що відповідають чинному законодавству. В окремих випадках такі нарахування сягають декількох десятків тисяч гривень навіть при виявленні підключень до водопроводу діаметром не більше 20 мм, або каналізаційної труби, що не перевищує в діаметрі 50 мм. Наразі ми свідомо не вказуємо адресу таких «споживачів».

   В тарифах на послуги УВКГ «Ковельводоканал» не закладено жодної гривні прибутку. Однак мережі та обладнання потребують обслуговування, ремонту та заміни, що в свою чергу потребує значних матеріальних витрат, в тому числі на заробітну плату робітників, котра  не  рахується високою.

   Усе це спонукає наше підприємство до вжиття жорстких заходів стосовно зменшення втрат, та ще більш жорстких заходів в плані невідворотності виявлення та покарання споживачів котрі користуються послугами водоканалу не сплачуючи за це ні копійки (за винятком тих осіб, що мають відповідні пільги).

   Споживачі, котрі допустили порушення, усвідомлюють це, однак з корисливих причин не усувають порушень.

   Адміністрація УВКГ «Ковельводоканал» закликає їх до негайного звернення в управління для вжиття заходів по приведенню систем водопостачання і водовідведення належних їм об’єктів до нормативних вимог. В такому випадку до цих осіб не застосовуватимуться штрафні санкції, однак системи водопостачання і водовідведення приводитимуться до норм за їх кошти.

   Надіємось на порозуміння і співпрацю.

З повагою, адміністрація УВКГ «Ковельводоканал».
05-02-2019
Тарифи та послуги
Опитування
Чи використовуєте Ви лічильники води для обліку свого водоспоживання?
Так, маю значну економію
Ні, але планую встановити лічильники найближчим часом
Ні, мене влаштовує розрахунок за нормою
Посилання на сайти