Комунальне підприємство "Ковельводоканал" Ковельської міської ради
Про нас
Сторінка споживача
Нормативна базаРозпочався сезон поливу городів

  
 
     Кінець весни та літа в Ковелі традиційно пов’язані із проблемами по забезпеченню жителів міста питною водою через неможливість підтримувати необхідний тиск води в системі водопостачання. Однією з причин виникнення цієї проблеми є поливання питною водою садово-городніх насаджень . Те, що деякі споживачі не можуть навіть напитися , поливальників не турбує. А замислитися є над чим. Вода добувається Ковельським УВКГ з артезіанських свердловин глибиною 80-100м. Видобування води з таких глибин обходиться Водоканалу дуже дорого ( електроенергія, що живить потужні насосні установки водозаборів, дорожчає щомісячно). Чинне законодавство України , зокрема Закон України «Про питну воду та питне водопостачання», зобов’язує і Водоканал, і споживачів раціонально використовувати питну воду. Для поливання ж необхідно використовувати воду з поверхневих джерел (ставків, каналів, рік, озер тощо).
     Послуги водопостачання та водовідведення оплачуються споживачами відповідно до показань засобів обліку води (лічильників) або затверджених нормативів (норм) споживання .
        Згідно БНіП 2.04.01-85 «Внутрішній водопровід і каналізація будівель», затверджено обсяги споживання води для споживачів , які не мають приладів обліку в тому числі норми витрат води та розрахунки плати на поливання присадибних ділянок, зелених насаджень, теплиць, бруківки, інших твердих покриттів тощо. Споживачам, у яких наявні прилади обліку, нарахування плати за поливання буде здійснюватися на підставі їх показів. При відсутності приладів обліку доведеться сплачувати згідно встановлених норм споживання .
        Згідно Постанови Національної комісії , що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг від 30.05.2014р. № 627 про введення тарифів на послуги з водопостачання та водовідведення   плата за поливання становитиме 58,14 грн./міс.(15 м³ води) за 1 соту площі (100кв.м або 0.01 га). Тобто, наявність приладів обліку значно зекономить кошти споживачів, оскільки 1м³   послуг водопостачання з липня 2014 року коштує   3,876 грн.    
       З метою раціонального водокористування , заощадження власних коштів споживачів та коштів громади м.Ковеля , здійснення оплати за фактично спожиті послуги , Ковельське УВКГ «Ковельводоканал» рекомендує споживачам встановлювати прилади обліку.  
                   Подбаймо про власний добробут!
     З повагою,
адміністрація Ковельського УВКГ «Ковельводоканал»22-05-2015
Тарифи та послуги
Опитування
Чи використовуєте Ви лічильники води для обліку свого водоспоживання?
Так, маю значну економію
Ні, але планую встановити лічильники найближчим часом
Ні, мене влаштовує розрахунок за нормою


Посилання на сайти