Комунальне підприємство "Ковельводоканал" Ковельської міської ради
Про нас
Сторінка споживача
Нормативна базаДо Уваги споживачів

  
 
 Починаючи з 15 травня 2015 року, Ковельське УВКГ «Ковельводоканал» розпочне проведення масштабної інвентаризації особових рахунків абонентів, роботу з виявлення фактів самовільного безоблікового водокористування, а також перевірку наявності у споживачів необхідної технічної документації (технічних умов на приєднання до централізованого водопостачання і водовідведення, проектної документації і т.ін.). Працівниками управління виявилено, що деякі мешканці (споживачі-юридичні та фізичні особи) самовільно підключаються до мереж водопостачання та водовідведення, чим завдають істотної матеріальної шкоди підприємству.
Правила користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затверджені наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 27.06.2008 за № 190. чітко визначають , які підключення вважаються безобліковими та які штрафні санкції за це передбачено. Тобто, водокористування вважається безобліковим. якщо споживач самовільно приєднався до систем централізованого комунального водопостачання та водовідведення або самовільно користується ними.
Відповідно до вимог Правил, самовільне приєднання до діючої системи комунального водопостачання й каналізації заборонено. Також забороняється будь-яке самовільне приєднання об'єктів водоспоживання (у т.ч. будинків) до діючих систем централізованого водопостачання та водовідведення. включаючи приєднання до мереж інших споживачів.
Так. у п. 3.3 Правил ідеться про те,що у випадку самовільного приєднання та безоблікового водокористування виробник (тобто Ковельське УВКГ «Ковельводоканал») виконує розрахунок витрат води за пропускною спроможністю труби вводу при ШВИДКОСТІ руху води в ній 2.0 м/с та дією її повним перерізом протягом 24 годин за добу. Розрахунковий період у цьому випадку встановлюється з дня початку такого водокористування.
ЯК приклад розрахунку при стандартному діаметрі труби 15 мм і максимальній швидкості води в ній 2 м/с споживання за відповідною формулою розрахунку складає 1,27 куб. м за годину, за добу - 30.48 куб. м; а за місяць доведеться сплатити за 914 куб. м.водопостачання та за 914 куб.м  водовідведення  Якщо діаметр труби буде більший, то й сума штрафу відповідно збільшиться.
Також п. 3.11 Правил визначено, що витрата, пов'язані з відключенням і можливою ліквідацією пристроїв (споруд), які самовільно зве­дені і приєднані до систем централізованого водопос­тачання та водовідведення. оплачуються їх власником, тобто споживачем.
Правилами передбачено, що для приєднання до систем централізованого водопостачання та водовідведення замовнику(споживачу ) необхідноотримати технічні умови.
З метою запобігання негативним наслідкам за порушення вимог Правил щодо незаконного приєднання до мереж водопостачання чи водовідведення перш за все необхідно звернутися із заявою про отримання технічних умов.
Ковельське УВКГ «Ковельводоканал» застерігає споживачів від самовільного приєднання до водопровідно-каналізаційних мереж, адже своїми діями ви завдаєте збитків підприємству, яке є комунальною власністю (тобто власністю громади), і в такий спосіб створюєте передумови для погіршення загального стану водопостачання. шо становить загрозу для суспільних інтересів загалом.
Ковельське УВКГ «Ковельводоканал» закликає ковельчан, як приватних осіб, так і підприємців, які свого часу самовільно підключилися до міських мереж водопостачання та водовідведення та не мають особового рахунку. з метою уникнення сплати значних штрафних санкцій врегулювати свої відносини з підприємством належним чином, звернувшись у виробничо-технічний відділ до 15 травня 2015 року. Після зазначеної дати при виявленні самовільного підключення до таких споживачів будуть застосовуватись штрафні санкції, а документи передані в прокуратуру.
21-04-2015
Тарифи та послуги
Опитування
Чи використовуєте Ви лічильники води для обліку свого водоспоживання?
Так, маю значну економію
Ні, але планую встановити лічильники найближчим часом
Ні, мене влаштовує розрахунок за нормою


Посилання на сайти