Комунальне підприємство "Ковельводоканал" Ковельської міської ради
Про нас
Сторінка споживача
Нормативна база



Фактори, що впливають на тиск води в мережі.

  
 

       Останнім часом від споживачів на адресу Ковельського УВКГ «Ковельводоканал» надходять звернення про малий тиск води.
Перша причина - аномально-висока температура повітря, внаслідок чого критично зменшився дебіт водозабірних свердловин в зв'язку з чим на підприємстві створилася загрозлива ситуація по забезпеченню питною водою об’єктів життєдіяльності міста (лікувальні та освітні заклади, пожежна частина, заклади петенціарної системи та інші).      
         Ковельське УВКГ на своєму сайті просило мешканців міста раціонально використовувати питну воду, обмежити водоспоживання в години пік до настання більш сприятливих погодніх умов та недопускати використання питної води для миття автомобілів, бруківки та інших господарських потреб не питного водоспоживання.
На сьогоднішній день ситуація покращилась. Щиро дякуємо споживачам за розуміння та співпрацю в раціональному використанні питної води.
Друга причина зменшення тиску, особливо в багатоповерхових будинках, по причині зношеності внутрішньо-будинкових мереж та їх монтаж, що не відповідає проектній документації.
Слід зазначити, щоводопровід - це складна комунікаційна мережа зі специфічними особливостями, що впливають на якісні показники експлуатації. Однією з основних характеристик системи є тиск води у водопроводі, від якого залежить комфорт здійснення гігієнічних процедур, можливість установки і використання ряду побутових агрегатів.
Багатьом споживачам часто доводиться стикатися з відхиленнями напору води. Це викликано змінами тиску в трубопроводі в залежності від технічного стану труб та відповідності їх діаметрів проектній документації.
Як уникнути неприємних наслідків такого явища? Для цього необхідно спочатку вивчити нормативну документацію, згідно з якою проектується будь-яка система водопостачання будинку. 
Організація будь-якого комплексу безперебійної подачі води повинна базуватися на поточних нормативних документах, пректній документації. Вони регламентують основні показники і технічні характеристики, які дотримуються в обов'язковому порядку, вказуючи, який тиск води повинен бути в водопроводі.
Напір води у водопроводі визначає і продуктивність, і термін служби системи водопостачання. Недостатній напір не влаштовує споживача, а надлишковий - калічить систему, розриваючи труби і вентилі в тому числі споживачів.
Наприклад, при проведенні обстеження багатоповерхового будинку за адресою м. Ковель вул. Відродження, 14а за зверненнями його мешканців працівниками УВКГ виявлено, що до будинку підведено два водопровідних вводи діаметрами 100мм та 76 мм. Ввід діаметром 76 мм не підключений до внутрішньобудинкової мережі водопостачання. Один водопровідний ввід не може у повному обсязі забезпечити даний будинок питною водою з необхідним тиском в години пікових навантажень. Вирішення питання достатнього тиску - підключити другий ввід до внутрішньобудинкових мереж.
Нажаль, подібних випадків може бути досить багато. Тому Ковельське УВКГ «Ковельводоканал» просить мешканців багатоповерхових будинків звертатись в РЖКП, які являються балансоутримувачами, з проханням провести повне обстеження внутрішньобудинкових мереж на відповідність проектній документації.
 
 
 
Адміністрація Ковельського УВКГ «Ковельводоканал»  


 
18-08-2015
Тарифи та послуги
Опитування
Чи використовуєте Ви лічильники води для обліку свого водоспоживання?
Так, маю значну економію
Ні, але планую встановити лічильники найближчим часом
Ні, мене влаштовує розрахунок за нормою
Посилання на сайти