Комунальне підприємство "Ковельводоканал" Ковельської міської ради
Про нас
Сторінка споживача
Нормативна база



До уваги жителів міста!!!

  
 

Ковельське управління водопровідно-каналізаційного господарства в черговий раз наголошує власникам приватних будинків на необхідності приєднання до централізованих мереж водовідведення.

Протягом 2015-2017р.р.  проводилося  будівництво  централізованих мереж  водопостачання  та  водовідведення  по  наступних  вулицях м. Ковеля:

- Каналізація

    -  вул. Кобилянської

    -  вул. Саксаганського

    -  вул. Партизанська

    -  вул. Боженка

    -  вул. Ашхабадської

    -  вул. Ак. Кравчука

    -  вул. Панаса Мирного

    -  вул. М. Гончарна

    - вул. Старицьких

    - вул. Крушельницької

    -  вул. Черняховського

    -  вул. Винниченка.

З практики роботи, багато людей відмовляється від приєднання до міських мереж централізованого водовідведення, мотивуючи це наявністю вигрібних ям, септиків і т. д.. Однак люди не задумуються над тим наскільки вони шкодять екології, забруднюючи власними стоками грунт і поверхневі води.

Наголошуємо на тому, що використовувати вигрібні ями для відведення господарсько-побутових стоків не дозволяє чинна нормативно-технічна документація.:

 - ДБН 360-92** «МІСТОБУДУВАННЯ. ПЛАНУВАННЯ І ЗАБУДОВА МІСЬКИХ І СІЛЬСЬКИХ ПОСЕЛЕНЬ»:

3.25б* За відсутності інженерних мереж міської (селищної) каналізації слід передбачати каналізування садиб з використанням місцевих очисних споруд, проект яких погоджений з органами санепідслужби. Обладнання внутрішньодомової каналізації з відведенням побутових стоків у вигріб забороняється.

  - ДБН В. 2.5-75:2013 «Каналізація. Зовнішні мережі та споруди. Основні положення проектування»:

10.8.2 За сприятливих ґрунтових умов (при піщаних, супіщаних і суглинистих ґрунтах з коефiцієнтом фільтрації не менше ніж 0,1 м/добу) при низькому рівні стояння ґрунтових вод, надійному захисті підземних вод від забруднення і відповідних кліматичних умовах після попереднього очищення можуть бути використані природні методи очищення стічних вод із застосуванням фільтруючих колодязів, піщано-гравійних фільтрів і фільтруючих траншей.

10.8.4 У районах населених пунктів, в яких відсутні мережі централізованої або децентралізованої господарсько-побутової каналізації, не можна проектувати введення водопроводу у будинок, внутрішньобудинкову та зовнішню каналізацію з подальшим відведенням стічних вод у вигрібні ями. Для окремих одноповерхових і двоповерхових будинків, у яких немає введення водопроводу у будинок, допускається проектувати згідно з ДБН В.2.5-64 люфт-клозети, біотуалети та дворові вбиральні з водонепроникними вигребами. Очищення вигребів із використанням асенізаційних машин допускається здійснювати за схемами очищення цього населеного пункту на зливальні станції або на сміттєзвалища. Перевозити рідкі відходи з вигребів на території приватних володінь і використовувати їх як добрива у сільському господарстві не можна.

Крім того Державними санітарними нормами та правилами утримання територій населених місць, затвердженими Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 17 березня 2011 року № 45  визначено, що вигрібна яма (вигріб) – це інженерна споруда у вигляді поглиблення в землі, виконана з водотривкого матеріалу, призначена для збирання та зберігання рідких відходів, наземна частина якої обладнана щільно прилягаючою кришкою та решіткою для відокремлення твердих відходів.

Оскільки в м. Ковель та прилеглих селах високе стояння грунтових вод, то використання локальних очисних споруд для відведення стоків від приватних будинків також забороняється.

Звертаємо увагу мешканців міста на те, що у країнах ЄС питання недопущення забруднення навколишнього середовища стоїть дуже гостро, а за порушення екологічного законодавства сплачуються величезні штрафи. Такі ж вимоги ставляться до країн які прагнуть членства в ЄС. Тому на даний момент питання забруднення навколишнього середовища постає гостро і в Україні. І в найближчому майбутньому  екологічна інспекція почне перевіряти наявність локальних очисних споруд, герметичність вигрібних ям і т.д. та накладати штрафи у разі виявлення порушень.

Тому просимо мешканців бути далекоглядними, думати про майбутнє своє, своїх дітей  та ближніх, дотримуватись чинного законодавства і підключатись до централізованих мереж водовідведення.

По  питаннях  підключення  звертатися в "Єдине  вікно"  підприємства,  яке  знаходиться  за  адресою  м. Ковель, вул. Івасюка, 13 (технічний відділ).

Тел. 5-12-09 

Прийомні дні :

Середа,   п’ятниця  з 08:00 до 17:00 год.

Обідня перерва з 12:00 до 13:00 год.


08-06-2018
Тарифи та послуги
Опитування
Чи використовуєте Ви лічильники води для обліку свого водоспоживання?
Так, маю значну економію
Ні, але планую встановити лічильники найближчим часом
Ні, мене влаштовує розрахунок за нормою
Посилання на сайти