Управління водопровідно-каналізаційного господарства «КОВЕЛЬВОДОКАНАЛ»
Про нас
Сторінка споживача
Нормативна базаЕкологічно чисту воду у кожну домівку

 
 Шановні ковельчани, ми з вами сьогодні одні з небагатьох щасливих міст, що маємо велику розкіш – цілодобову  чисту, якісну воду у  своїх домівках.

            Головна перевага нашої ковельської води у тому, що її беруть із свердловин, а тому її якість у рази краща за ту, яку постачають із річкового водозабору.
             З нагоди  ювілейної дати існування нашого підприємства, хочемо проінформувати вас, наших споживачів, про наступне :  

            Ковельське управління водопровідно-каналізаційних мереж «Ковельводоканал» є комунальним підприємством, визнане природним монополістом та виконавцем послуг по централізованому водопостачанню та водовідведенню в межах м. Ковеля і Ковельського району : с.Зелена, с.Воля-Ковельська, с.Вербка.

Основним видом діяльності підприємства є надання послуг централізованого водопостачання та водовідведення населенню, бюджетним організаціям і установам та іншим підприємствам і організаціям згідно укладених договорів та діючих тарифів.

На сьогоднішній день джерелом централізованого водопостачання міста Ковеля є підземні води верхньокрейдяного водоносного горизонту.

Подача води у місто здійснюється від двох водозаборів :  Південного та Ковельського,  збудованих у 1967-1980роках .

Водозабірні свердловини Ковельського та Південного  водозабору розташовані на двох ділянках у долині р. Турія вздовж ії берегів. Ковельська ділянка розташована в межах міста і складається з 3-х свердловин. Південна ділянка розташована на віддалі до 5км вище м. Ковеля і  складається із 9-ти свердловин.

Водозабірні свердловини Ковельського та Південного водозабору подають воду на водоочисні споруди, розміщені на площадці насосної станції ІІ-го підйому, де вода на швидкісних фільтрах очищується від заліза, знезаражується гіпохлоритом і надходить у резервуари чистої води.  Далі водопровідною насосною станцією ІІ-го підйому «Центральна» вода подається у розподільчу мережу міста.

Локальний «Ковельський» водозабір (у складі 5 свердловин) розташований в межах міста по вул. Кияна, 2.  Свердловини цього водозабору подають воду у резервуари чистої води, які знаходяться на площадці насосної станції ІІ-го по вул. Кияна, а надалі ця ВНС подає її в локальну розподільчу мережу мікрорайону КЕЧ. Три свердловини подають воду у водонапірну вежу з якої вода надходить у розподільчу мережу вул.Кияна  та селище Льонзаводу.

Розподіл води здійснюється за схемою паралельного зонування: 

багатоповерхова забудова постачається через підвищувальні насосні станції, а малоповерхова та змішана забудова ( до 5-ти поверхів) постачаються безпосередньо від мережі.

У системі водопостачання використовуються 5 резервуарів чистої води із збірного залізобетону загальним об’ємом 7,7 тис.м³, що становить більше 54% добового підйому води.

На сьогоднішній день загальна довжина трубопроводів у системі водопостачання, яка утримується на балансі підприємства, складає 101,68 км.

Режим роботи – цілодобово.

Використана вода  із наших домівок протікає централізованими каналізаційними мережами  через усе місто і відправляється на очистку. Без цієї ланки роботи важко навіть уявити, що б було з екологією рідного міста.

Система водовідведення складається із самопливних колекторів, каналізаційних насосних станцій ( КНС), напірних трубопроводів та каналізаційних очисних споруд (КОС). Системою централізованої каналізації охоплено до 71% загальної площі міста, що становить приблизно 3320 га, з якої 30 га становить загально-сплавна каналізація (центральна частина міста) та 3290 га –  неповно-роздільна система каналізації. Каналізаційна система експлуатується з 1964 року.

Стічні води самопливними колекторами надходять до 18-ти КНС. Схема каналізації розподілена на шість басейнів каналізування.

Після очисних споруд очищені стоки скидаються у річку Турія.

Загальна довжина каналізаційних мереж, яка утримується на балансі підприємства  -

114,5 км.

Режим роботи – цілодобово.

Каналізаційні очисні споруди складаються із комплексу споруд для механічного і повторного біологічного очищення стоків та доочистки, а також з технологічної лінії обробки осаду.

Технологія очищення стічних вод на підприємстві включає:

механічне очищення: приймальна камера, решітки, пісколовки тангенціальні, первинні радіальні відстійники.

біологічне очищення: аеротенк – витискувач, аеротенк-змішувач, вторинні радіальні відстійники;

доочищення стоків : біологічні ставки.

Технологія обробки осаду та мулу :

мулова насосна станція, мінералізатори, мулові площадки, піскові площадки.

Режим роботи каналізаційних очисних споруд  – цілодобово.

Процес видобування води,  транспортування та подача її споживачам, перекачка та очищення стоків – дуже складний, відповідальний та затратний процес.

Для обслуговування виробничого процесу та  надання споживачам якісних послуг, підприємство потребує значних витрат, що компенсуються  тарифами, затвердженими Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Напружена боротьба підприємства за своє існування в умовах сьогоденної скадної фінансово-економічної та політичної кризи у країні, потребує значних зусиль.

Постійне зростанні цін на паливно-енергетичні ресурси, матеріальні ресурси,  збільшення ставок податків і зборів, рівня мінімальної заробітної плати, тривала та ускладнена процедура перегляду тарифунедосконалість діючого законодавства  - це чинники, що  призводять до неповного відшкодування фактичних витрат доходами від реалізації наших послуг, спричиняє значне погіршення фінансово-економічного стану підприємства.

Зауважимо, що ріст тарифу зупиняється лише тільки тоді, коли на державному рівні перестастають  зрости ціни на складові тарифу. 

Складова тарифу : електроенергія,  заробітна плата, єдиний соціальний внесок, амортизаційні відрахування,  паливно-мастильні матеріали, матеріальні ресурси призначені для ремонтних робіт, податки і збори (екологічний податок, плата за надра, податок за використання води, плата за землю), інші послуги і роботи (плата за послуги Рівненської дистанції ДТГО «Львівська залізниця» за перекачку стічних вод у систему каналізації, плата за підкачку води в багатоповерхових будинках, плата за банківські послуги та касове обслуговування, канцтовари, обслуговування оргтехніки, витрати на оплату послуг спеціалізованих підприємств на проведення планових перевірок стану обладнання, транспортні послуги, послуги зв’язку, пошти, та інше).

Хочеться наголосити, що підприємству, на сьогоднішній день,  вдалося стабілізувати свою економічну діяльність. Надзвичайно багато було для цього зроблено працьовитим колективом підприємства.

Так, на сьогоднішній день,  можемо похвалити себе за те, що  вчасно і у повному обсязі  розраховуємося  за спожиті енергоресурси, сплачуємо  податки і збори до бюджету. Заборгованость із заробітної плати відсутня, працівникам водоканалу її виплачують вчасно і у повному обсязі. Середня заробітна плата не надто висока – 4036грн, але маємо ряд інший переваг: наприклад, повний соціальний пакет, що далеко не завжди можуть гарантувати приватні підприємства

На підприємстві працює – близько 230 чоловік. Основа колективу – 50% працівників – це стабільні руки, які працюють на підприємстві тривалий час. Але хочеться відмітити, що підприємство потребує відповідних кваліфікованих працівників, яких сьогодні на ринку праці бракує.

Одне із  головних досягнень підприємства за останній період є те, що ми повністю перевели очистку води на гіпохлорит натрію, який є безпечною альтернативою рідкого хлору. Раніше для знезараження води підприємство використовувало саме хлор, який є отруйною речовиною. Фактично, тепер будь-яка аварійна ситуація на наших очисних спорудах водопроводу, на станціях водопідготовки, нічим не загрожує людям.

 Лабораторія підприємства щоденно проводить дослідження якості води та очистки стоків і контролює найменші відхилення.

              Багато зроблено на підприємства в частині енергозбереження. Заміна насосів, обладнання, регулювання режимів роботи насосів, електродвигунів, іншого електрообладнання суттєво дала можливість підприємству зекономити електроенергію.

              Зростання вартості паливно-мастильних матеріалів, змусило прийняти рішення про встановлення газового обладнання на автомобілях підприємства. Це дало можливість підприємству зекономити  10423 літрів бензину,  1095л  дизельного палива.

                Радіючи своєму ювілею з одного богу, насторожує інше – старіння мереж і обладнання.
Майже щодня маємо по 2-3 , а то і 4 аварії. Зношеність наших водопровідних та каналізаційних мереж –  більше 75%. 

За розрахунками Національної комісії, якщо підприємство самотужки, без додатково вкладених інвестицій, а тільки коштами діючого тарифу, буде  відновлювати  власні  мережі, то на це  знадобиться - 240 років (деяким підприємствам України до 500 років).

Дякуючи голові міської ради нашого міста, нашим  депутатам, останнім часом із міського бюджету нам почали виділяти значні кошти на оновлення мереж та основних засобів.

Сподіваємось, що наша міська влада, депутати  розуміють, що підприємство потребує значних додаткових капітальних інвестицій, адже  Ковельводоканал  – підприємство не приватне, а комунальне, і вкладені у розвиток нашого підприємства кошти – це кошти вкладені на покращення добробуту цілої громади.

           Враховуючи збитковість тарифу, відсутність обігових коштів, підприємство самотужки займається іншими видами діяльності, що дає можливість додатково наповнювати власний бюджет, а саме:

-          власними силами будуємо вуличні мережі водопостачання, наприклад: вул. Черняховського, Вінниченка , та ін.;

-           будуємо господарсько-фекальні каналізації, наприклад: вул. Черняховського, Вінниченка, Брестська, 137А, П.Мирного та ін.;

-            проводимо реконструкції вуличних мереж водопостачання, для прикладу : вул. Курбаса, Старицьких, Шукшина та ін.;

-            проведено капремонт каналізаційного колектора по вул. Незалежності (від вул.О.Пчілки до вул.Смірнова);

-          власними силами займаємося оснащенням житлового фонду засобами обліку споживання води, надаємо послуги з повірки, установки, заміни засобів обліку, розробляємо і видаємо споживачам технічні умови та підключаємо їх до централізованих мереж водопостачання та водовідведення, надаємо транспортні послуги, послуги з відкачки стоків, очистки каналізаційних мереж та інше.

Цілодобова відповідальна і напружена праця, не дає колективу розслаблятися.

Попереду у підприємства багато задумів та планів : проведення диспетчеризації водозабору «Ковельський» по вул..Геологів, проведення капітальних ремонтів на напірних колекторах від КНС № 3 та КНС №4, будівництво мережі водопостачання мікрорайону «Ковель-2», реконструкція водопровідної мережі від свердловин до насосної станції по вул. Геологів  та багато іншого, які ми обов’язково будемо втілювати у життя, аби жителі нашого міста ніколи не мали сумніву у тому, що  у їхніх домівках екологічно чиста та якісна вода. 

17-07-2017
Тарифи та послуги
Опитування
Чи використовуєте Ви лічильники води для обліку свого водоспоживання?
Так, маю значну економію
Ні, але планую встановити лічильники найближчим часом
Ні, мене влаштовує розрахунок за нормою
Посилання на сайти